Czapki dla niemowląt – należy postawić na jakość

niemowlak w czapeczce

Czapeczki to bardzo ważny element garderoby malucha, szczególnie, gdy na dworze robi się zimno i wietrznie. Czapki niemowlęce świetnie chronią delikatną główkę dziecka przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego też warto postawić na produkty najwyższej jakości, by zapewnić dziecku komfort.

Czapka niemowlęca – wybór odpowiedniego rozmiaru

Planując kupno czapki niemowlęcej należy dokładnie zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem. Dobrze dopasowana czapka będzie świetnie chronić głowę malucha. Czapka musi trzymać się głowy, nie zsuwać się na oczy oraz nie odsłaniać uszu. Dlatego też tak ważnym aspektem jest jej idealne dopasowanie do obwodu główki dziecka. Zbyt luźna czapka będzie denerwować malucha i mu przeszkadzać. Natomiast za ciasna będzie się zsuwać i nie zapewni maksymalnej ochrony. Sposobem na znalezienie idealnego rozmiaru jest zmierzenie obwodu głowy malucha i porównanie go z aktualną rozmiarówką producenta. W przypadku wątpliwości co do rozmiaru, gdy obwód głowy jest pomiędzy dwoma rozmiarami, należy wybrać ten większy. Dzięki temu rodzic będzie miał pewność, iż czapka nie będzie zbyt mała.

Jaki materiał wybrać?

Na rynku czapek dla niemowląt można znaleźć mnóstwo modeli wykonanych z przeróżnych materiałów. Warto wybierać te wykonane z tkanin naturalnych, jak bawełna, len lub włókna bambusowe. Są to miękkie i przyjemne w dotyku materiały, które pozwolą zapewnić dziecku maksimum wygody i ochrony przed zimnem lub wiatrem.

Postaw na certyfikowaną jakość

Produkty, które spełniają normy posiadają certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. Warto wybierając czapkę dla swojego dziecka sprawdzić, czy dany produkt jest opatrzony właśnie takim certyfikatem. Dla każdego rodzica najważniejsze jest dobro dziecka. Komfort noszenia można zagwarantować dziecku wybierając produkty najwyższej jakości, które będą przyjemne w codziennym użytkowaniu.

Niemowlęta mają bardzo wrażliwą skórę, a ich układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony, dlatego też tak ważne jest to, by zapewnić główce malucha najlepszą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Warto postawić na czapki dla niemowląt dobrej jakości, które zapewnią maksimum ochrony i będą wyglądać efektownie.