Dlaczego warto stosować butelkę antykolkową?

butelka tomme tippe

Każdy rodzic szybko po porodzie zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromny jest rynek różnego rodzaju gadżetów i akcesoriów związanych z opieką nad dzieckiem. Każdy z nich reklamowany jest hasłem zapewnienia większego bezpieczeństwa dziecka i ułatwienia opieki nad nim, lecz niewielka tylko ich część faktycznie takie cechy posiada. Większość jest zupełnie bezużytecznymi dodatkami, które później tylko zagracają mieszkanie. W jakiej kategorii znajduje się butelka Tommee Tippee?

Czym jest ta butelka?

Każdy rodzic wie, że karmienie małego dziecka jest szczególnie irytującą czynnością. Malec albo nie chce jeść zupełnie i trzeba toczyć z nim walkę o każdy kolejny posiłek, albo też niezwykle szybko jedzeniem się nudzi, co powoduje, nawet jego usypianie w trakcie karmienia.
W celu poradzenia sobie z tymi problemami zaprojektowana została specjalna butelka, której celem było usprawnienie, a nawet zachęcenie malucha do jedzenia, a także co bardzo ważne, zadbanie o jego bezpieczeństwo.
Butelka Tommee Tippee realizuje to na dwa sposoby. Po pierwsze dzięki określonego rodzaju smoczkom pobudza w naturalny sposób odruch ssania, co powoduje, że malec zostaje zachęcony do jedzenia. A po drugie dzięki specjalnym zaworkom możliwe jest odpowietrzenie, co ma swoje efekty w znacznie mniejszym ryzyku wystąpienia kolki u malucha, która jak wiadomo jest nie tylko nieprzyjemna, ale też może stanowić niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *