Fenomen magicznej plasteliny

sprytna plastelina różowa

Niewiele zabawek dostępnych na rynku potrafi wprawić człowieka w takie osłupienie jak sprytna plastelina. Jest to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej trzech lat, która szturmem zdobyła serca maluchów na całym świecie. Nic dziwnego – gładka masa ma tak wiele właściwości, że aż ciężko wymienić wszystkie na raz.

Czym jest sprytna plastelina?

Zabawka przybiera formę idealnie gładkiej masy zamkniętej w małym, okrągłym pudełku. Występuje w wielu kolorach, a na sklepowych półkach można znaleźć także jej inne odmiany: bezbarwną, magnetyczną, elektryczną czy wielokolorową. Dziewczynki z pewnością ucieszą się także z jej brokatowego wariantu.

Jednak to nie ciekawy wygląd jest największą zaletą tego wynalazku. Właściwości magicznej plasteliny są naprawdę zadziwiające – przy delikatnym pociągnięciu rozciąga się ona jak guma do żucia, by pozostawiona sama sobie, powracać do poprzedniego kształtu. Mocniejsze pociągnięcie sprawia, że rwie się ona jak papier. Co ciekawe, plastelinę można także rozbić jak porcelaną, uderzając w nią młotkiem.

Wybierając zabawki dla swojego malucha, warto kierować się tym, żeby były ciekawe i nakłaniały do kreatywnej zabawy. Magiczna plastelina jest taka z całą pewnością.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zabawki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *