Jak idealnie dobrać fiszkę dla dziecka?

Deskorolka fiszka tak samo zresztą jak i pozostałe deski, musi być dobierana przede wszystkim pod kątek wagi oraz wzrostu dziecka. Pamiętać należy o tym, że fiszki są zdecydowanie krótsze niż tradycyjne deskorolki i co najważniejsze mają mniejszą rozpiętość gabarytową. Na półkach sklepowych można znaleźć fiszki od 17 do 28 cali. Warto jednak wspomnieć o tym, że 28 calowe fiszki zaliczane są tak naprawdę jako deski typu longboard.

deskorolka
Najlepsze deskorolki dla dzieci

Jak łatwo się domyśleć im niższe i chudsze dziecko, tym deskorolka fiszka powinna być mniejsza. Oczywiście nie oznacza to wcale, że wysokie dzieci muszą zrezygnować z popularnych desek 21 calowych. Fiszki do najlepsze deskorolki dla dzieci dostępne na rynku, które z założenia mają być kompaktowe i wygodne. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać fiszkę dla dziecka, powinny skorzystać z kompleksowego doradztwa np. w tym sklepie.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskorolkę fiszkę dziecięcą?

Wybierając swoją pierwszą fiszkę warto zwrócić szczególną uwagę na układ jezdny. Osoby początkujące powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za łożyskami ABEC-7 lub ABEC-5, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Godne polecenia są także poliuretanowe kółka – najlepiej o średnicy od 45mm do 60mm. Im większe kółka, tym dziecko będzie mogło szybciej jechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *