Jak przetrwać pierwsze dni z niemowlakiem w domu?

Kiedy w domu pojawia się dziecko, szczególnie to pierworodne młodzi, niedoświadczeni rodzice staja przed ogromnym wyzwaniem. Często w tym czasie towarzyszy im ogromne szczęście pomieszane z paraliżującym strachem. Te emocje są zupełnie naturalne i wynikają z troski oraz miłości. Dobrze jednak, aby młodzi rodzice ułatwili sobie nieco te pierwsze dni z maleństwem i już na początku zaopatrzyli się w pomocne gadżety, jednym z nich jest huśtawka niemowlęca.

huśtawka niemowlęca żółta

Huśtawka dla niemowlaka — pomocny gadżet, czy zbędny mebel?

Wśród różnego rodzaju akcesoriów dla niemowlaka huśtawka jest jednym z tych, które albo dziecko pokocha, albo znienawidzi. Dzieci są różne, mają różne temperamenty, różne potrzeby i różne upodobania. Jedne lubią być kołysane, inne taka rozrywka drażni, jeżeli jednak trafimy na dziecko, które zaakceptuje huśtawkę niemowlęcą, wtedy wszystko stanie się znacznie łatwiejsze.

W czym może pomoc huśtawka dla niemowlaka?

Dzieci, które przepadają za bujaniem, lulaniem hopsaniem, na huśtawce będą się wyciszać, a nawet zasypiać. Huśtawki posiadają pasy, dlatego dziecko jest bezpieczne, dzięki czemu rodzice.mają chwilę relaksu lub czas na szybkie ogarnięcie obowiązków domowych. Ponadto, huśtawka dla niemowlaka może pomóc podczas kolek. Delikatne, miarowe ruchy huśtawki wyciszą dziecko, a może nawet ukoją ból.

Jeżeli mamy taką możliwość, można na początek wypożyczyć huśtawkę od znajomych czy rodziny, aby sprawdzić, jak maleństwo na nią zareaguje, jeżeli zabawa się spodoba, wtedy warto wziąć pod uwagę zakup własnej huśtawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *