Jak wybrać czapkę dla niemowlaka?

Zima tuż za rogiem, dlatego to idealny moment, aby uzupełnić garderoby w odpowiednie ubrania. Na spacery w mroźne dni przygotować trzeba nie tylko siebie, ale także najmłodszych członków rodziny. Ważna jest odpowiednia kurtka, buty i rękawiczki, ale nie można zapomnieć także o czapce dla niemowlaka. To ona odpowiada za utrzymanie ciepła i pozwoli maluchowi cieszyć się każdą chwilą na dworze. Jak wybrać odpowiednią czapkę i na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie czapki dla niemowlaka? 

Czapka zimowa niemowlęca musi być przede wszystkim dopasowana i ciepła. Ważne jest, aby nie była zbyt mała, bo będzie uciskać pociechę w głowę i sprawi duży dyskomfort. Zbyt duża może zsuwać się z głowy i nie ogrzeje tak, jak powinna. Rozmiar należy dobierać na podstawie wieku lub wzrostu malucha, większość stron ma podane dokładne tabelki rozmiarów, więc można je bez problemu dopasować. Czapka, aby była ciepła, może posiadać też dodatkowe wypełnienie, na co również należy zwrócić uwagę przy wybieraniu rozmiaru, bo może być bardziej ciasna niż standardowy model. 

Jaki materiał wybrać?

Czapka zimowa dla niemowlaka powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Najlepiej sprawdza się tu bawełna, która jest antyalergiczna i nie podrażni skóry malucha. Materiały wykonane z plastiku, choć nie będą podrażniały, to nie są dobrym wyborem na zimne dni. Akryl czy poliester nie ogrzeje głowy pociechy, a jedynie może sprawić, że będzie się pocić. W przypadku wełny czy innych odzwierzęcych materiałów najpierw należy upewnić się, że dziecko nie jest na nie uczulone.

Czapki zimowe niemowlęce dostępne do kupienia na: https://www.pinokio.pl/czapki-dla-dziewczynki