Jaka pościel dla niemowlaka?

pościel dla dzieciaków

Dla każdego rodzica istotnym jest, by dziecko miało zapewniony komfortowy sen. Aby tak się stało należy rozważnie wybierać pościel dla maleństwa, ponieważ w dużej mierze to właśnie od nich uzależniona jest jakość snu dziecka. Jaka powinna być pościel dla niemowląt?

Wybór tkaniny

W przypadku niemowląt bardzo ważne jest, aby pościel była wykonana z naturalnej tkaniny, najlepiej wysokogatunkowej bawełny takiej jak z https://www.trilli.pl. To istotne, ponieważ bawełna jest przyjemna w dotyku, zapewnia dziecku ciepło, dodatkowo przepuszcza powietrze, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się, że maleństwo się spoci. Nie mniej istotne jest również to, że pościel bawełnianą można prać w wysokich temperaturach zabijając tym samym zarazki mogące zaszkodzić dziecku.

Wybierając dla niemowląt pościel należy zwrócić uwagę nie tylko na skład kompletu, lecz również na jego kolorystykę. Warto stawiać na pościel w pastelowych kolorach, bez dodatku dużej ilości barwników, które mogą wywołać podrażnienie skóry maluszka.

Wygodne komplety

Wielu producentów pościeli dla niemowląt ma w swojej ofercie zestawy, w których skład wchodzą: poszewki na kołderkę oraz poduszkę, prześcieradło z gumką oraz ochraniacz na szczebelki. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma konieczności samodzielnego kompletowania pasujących do siebie elementów pościeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *