Jaki nocnik dla chłopca kupić?

nocnik dla chłopca

Przejście z pieluchy na nocnik to duże wyzwanie dla dziecka i rodziców. To proces, który może rozciągnąć się w czasie i budzić spore emocje. Warto odpowiednio się do niego przygotować, wyposażając malucha w zachęcające do samodzielnej toalety akcesoria. Tym najważniejszym będzie oczywiście umiejętnie wybrany, dopasowany do potrzeb i płci dziecka nocnik. Jak powinien wyglądać nocnik dla chłopca?

nocnik dla chłopcaNocnik dla chłopca – odpowiedni kształt

Czym różnią się nocniki dla chłopców i dla dziewczynek? Oprócz kolorystyki i stylistyki przede wszystkim kształtem. O ile budowa nocnika jest mniej istota w przypadku dziewczynki, o tyle odgrywa kluczową rolę w nocnikach chłopięcych. Jeśli chłopiec ma wypróżnić się do pojemnika, nie obsikując przy tym ani siebie, ani podłogi, nocnik powinien mieć podwyższony, zabudowany przód. To najważniejsze kryterium, którym powinni kierować się rodzice, jeśli chcą, żeby ich syn nie miał trudności z opanowaniem zasad czystości sprawdź na Bobomio.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując nocniczek dla chłopca?

Inne kwestie, które pomogą w wyborze nocnika dla chłopca, to estetyka wykonania. Warto wybrać kolor lub wzór lubiany przez małych chłopców, a dziecko na pewno chętniej podejmie wyzwanie nauki czystości. Jeśli nocnik będzie kolorowy, pokryty ładnym wzorem czy podobizną ulubionej bajkowej postaci, na pewno wzbudzi radość i ciekawość malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *