Jakie śpiochy dziecięce wybrać do wyprawki niemowlęcej?

śpiochy niemowlęce

Nie jest tajemnicą, że zdrowy, głęboki sen jest niezbędny dla pełnego rozwoju dziecka. Podczas snu mózg dziecka systematyzuje informacje z całego dnia, zmysły odpoczywają, a ciało nabiera sił na nowy dzień pełen odkryć. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dziecku jak najlepsze i bezpieczne warunki do zdrowego snu: czystą sypialnię, przytulne łóżko, a także, a może przede wszystkim, piżamkę spełniającą wymogi higieny, ekologii i wygody, ponieważ wybór nieodpowiedniego ubrania do snu wiąże się z większym zmęczeniem i pogorszeniem stanu zdrowia.

Nie dziwi więc, że wymagania dotyczące odzieży dziecięcej, w tym bielizny dziecięcej do spania, są dość surowe, ale każdy rozsądny rodzic zgodzi się z nimi, bo przecież chodzi o dobro i zdrowie ukochanego, długo oczekiwanego dziecka.

Jakie powinny być śpioch dziecięce ?

Przede wszystkim należy upewnić się, że tkanina użyta w piżamie dziecięcej spełnia następujące wymagania: jest oddychająca, dobrze wchłania wilgoć, wydalaną przez skórę dziecka, przyjemna w dotyku, miękka. Śpiochy niemowlęce i bielizna nocna nigdy nie powinna być wykonana z syntetycznych lub elektryzujących się materiałów i tkanin, które mogą powodować reakcje alergiczne. Tkanina musi być również wystarczająco odporna na zużycie, ponieważ musi wytrzymać częste pranie.

Naturalny materiał śpiochów dziecięcych

Prowadzi nas to do wniosku, że pierwszeństwo powinny mieć śpiochy dziecięce, wykonane z naturalnych tkanin bawełnianych, takich jak chintz, flanela i batyst, a także z delikatnych dzianin bawełnianych, w tym z dodatkiem wiskozy. Produkty wykonane z dzianin lnianych mają przewagę nad ubraniami do spania wykonanymi z tkanin bawełnianych pierwotnych.