Kupujemy skarpetki maluchowi – na co zwrócić uwagę?

Stopy małego dziecka są bardzo wrażliwe i mogą im zaszkodzić nie tylko źle dobrane buciki, ale również skarpetki. Mogą być one źródłem odparzeń, a także dyskomfortu podczas chodzenia. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wybierania dziecięcych skarpetek?

Skarpetki dziecięce i materiał, z którego zostały wykonane

To przede wszystkim skład skarpetek decyduje o tym, czy stopy dziecka mają zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Najlepsze są te modele, które zawierają wysokogatunkowe surowce, takie jak np. bawełna, ponieważ są one wówczas zarówno wytrzymałe, jak i przyjazne skórze dziecka. Niewielkie ilości sztuczny włókien są dopuszczalne, ponieważ to właśnie dzięki nim skarpetki dziecięce są bardziej elastyczne i bez większych problemów dopasowują się do stopy. Kupując skarpetki dla malucha trzeba jak ognia unikać tych modeli, do produkcji których użyto chemikaliów i sztucznych barwników, a także zawierających wysoki procent sztucznych włókien.

Wykończenie skarpetek i ich odpowiedni rozmiar

Skarpetki nie mogą uciskać dziecięcej stopy, ani jej podrażniać. Powinny one być bardzo delikatne i zapewniać wysoki komfort chodzenia. Skarpetki dziecięce nie mogą za bardzo ściskać nóżki, ponieważ bardzo negatywnie wpływa to na komfort chodzenia, a także na przepływ krwi. Z kolei odpowiednio dobrany rozmiar skarpetek nie tylko zapewni odpowiednią ochronę dziecięcej stópce, ale również dość dużą swobodę ruchu. Dobrze dobrane skarpetki dziecięce odpowiednio przylegają do stopy, a maluch może w nich swobodnie poruszać paluszkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *