Niemowlęce kapcie dziecięce – co warto o nich wiedzieć?

kapcie dziecięce

Porządne kapcie dziecięce muszą idealnie trzymać się stopy i co najważniejsze powinny zapewnić dziecku doskonałą przyczepność do podłoża. Pamiętać należy jednak o tym, że kapcie powinny umożliwić dziecku swobodne ćwiczenie chodzenia. Jeszcze kilka lat temu uważano, że przy nauce chodzenia dziecku nie powinno zakładać się butów, a tym bardziej kapci. W dzisiejszych czasach można znaleźć jednak wiele modeli, które są dobrym wyborem nawet dla niemowlaków.

O czym należy pamiętać, kupując kapcie dla dzieci?

Kapcie dla niemowlaków zaprojektowane są w taki sposób, aby asystować w naturalnym kształtowaniu się stopki. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że małe dzieci mogą liczyć na maksimum komfortu. Nie można zapominać również o tym, że stopy małych dzieci są bardzo ważnym źródłem bodźców dotykowych, dlatego też nie można wybrać pierwszych lepszych kapci, które dostępna są w sklepie.

Jakie modele wybrać dzieciom?

Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą kapcie dziecięce, które można szybko założyć, a które dziecko samodzielnie nie zdejmie. Ważne jest to, aby zwracać uwagę nie tylko na zastosowany materiał, ale również na krój oraz na rozmiar kapci. Z praktycznego punktu widzenia dla małych dzieci najlepszym wyborem będą kapcie na gumkę. Ważne jest jedynie to, aby gumeczka nie ściskała za bardzo nóżki. Najbezpieczniejszym wyborem będą kapcie od renomowanych producentów, które posiadają stosowne atesty i certyfikaty.

Moda na skórzane kapcie dziecięce

Kapcie wykonane z naturalnych materiałów są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również zapewniają niesamowity komfort. Olbrzymią zaletą skóry jest to, że błyskawicznie dostosowuje się ona do kształtu każdej stopy. Materiał ten doskonale ochrania nie tylko przed zimną podłogą w domu, ale znacząco ułatwia naukę chodzenia. Skórzane kapcie doskonale nadawać będą się także do bardzo intensywnego użytkowania podczas codziennych zabaw w żłóbku albo przedszkolu. Kapcie wykonane z naturalnej skóry są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też tak wielu rodziców decyduje się na ich zakup.

Design ma znaczenie

Wybierając kapcie dla nieco starszych dzieci warto zwrócić uwagę także na ich design, który wbrew pozorom odgrywa ważną rolę. Jeżeli dziecku spodobają się nowe kapcie, to zdecydowanie chętniej będzie w nich chodzić. Producenci oferują wiele kolorowych kapci, które mogą posiadać grafiki z bajek i kreskówek. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto dokonywać zakupu kapci razem z dzieckiem, które podpowie które modele najbardziej mu się podobają. Wspólne zakupy, są naprawdę ciekawym pomysłem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: dla dzieci