Nowoczesne kubeczki dla niemowląt

Pogodzenie karmienia piersią oraz nauki picia z kubeczków nie jest prostym zadaniem. Rodzice boją się, że taka nauka może zakończyć się zanikiem prawidłowego odruchu ssania. Zwykle kolejność nauki jest następująca: dziecko pije płyn z butelki ze smoczkiem, następnie z kubka niekapka, a na końcu ze zwykłego kubeczka, czasem rodzice używają również różnorodnych kubeczków ze słomkami i podobnymi rozwiązaniami.

kubeczek Doidy Cup

Picie z kubeczka a odruch ssania

Z pomocą przychodzą nam nowe rozwiązania, jednym z nich jest kubek Doidy Cup ze sklepu Bobomio, który ma tą przewagę nad innymi rozwiązaniami, że picie z niego wymaga podobnych ruchów co ssanie piersi, i to zarówno w zakresie ruchów żuchwy, jak i odchylenia głowy do tyłu (kształt kubka nie wymusza nadmiernego odchylenia głowy do tyłu podczas picia), dlatego rozwiązanie to możemy stosować już u kilkumiesięcznych niemowląt. Skorzystają z niego osoby dokarmiające dziecko mlekiem matki, jak również osoby, które z różnych względów musiały już zakończyć karmienie piersią.

Kubek dla dziecka 6-miesięcznego

U półrocznego dziecka kubek do nauki picia Doidy cup zastępuje już z powodzeniem kubek niekapek i pozwala na naukę samodzielnego picia. Idzie przy tym o krok dalej ponieważ uczy dziecko picia z kubka otwartego, a ta technika jest odmienna od zastosowanej w niekapkach, a tym samym dziecko bardzo szybko będzie umiało pić z tradycyjnych kubków, a do tego będzie miało wyrobiony odruch odstawiania ich we właściwej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *