Organizacja wyprawki dla niemowlaka – pieluchy wielorazowe

Pieluszka Kieszonka PUL Bobomio

Większość rodziców spodziewających się dziecka, zwłaszcza tych dla których będzie to pierwsza pociecha, mają ogromny problem ze skompletowaniem optymalnej wyprawki dla niemowlaka, zwłaszcza jeżeli starają się żyć w zgodzie z minimalizmem. Nie wszystkie akcesoria dziecięce reklamowane na potęgę przez producentów są rzeczywiście niezbędne. Skąd wiedzieć, co będzie przydatne w opiece nad nowym członkiem rodziny?

Pieluchy – jakie wybierać?

Jednym z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka powinny być pieluchy – bez nich z całą pewnością nie można się obejść. W tym przypadku przyszły rodzić ma do wyboru albo tradycyjne pieluchy jednorazowe, albo pieluchy wielorazowe. Pierwsze skojarzenie jakie nasuwa się wielu osobom, to pieluchy tetrowe. Spokojnie, chodzi o zupełnie inny rodzaj pieluch.

Pieluszki wielorazowe dla niemowlaka

Współczesne pieluszki wielorazowe nie mają absolutnie nic wspólnego z pieluchami tetrowymi. Są to pieluchy wykonane z miękkich materiałów przyjaznych dziecięcej skórze. Posiadają wymienne wkłady, które wystarczy przeprać pod bieżącą wodą lub w pralce i nadają się do ponownego użytku. Dzięki wykorzystaniu pieluch wielorazowych można znacznie ograniczyć produkowane śmieci. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta – warto zwrócić również uwagę na oszczędności, jakie pojawią się w domowym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *