Pierwszy dziecinny pokoik

pokój dla niemowlaka w odcieniach niebieskiego

Pojawienie się nowego członka rodziny powoduje, że musimy dostosować pokój tak, by łatwo i przyjemnie się z niego korzystała. Pokój dla niemowlaka powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ponieważ zwykle pomieścić w nim musimy sporo nowych elementów, które normalnie nam nie towarzyszą.

Idealny pokój dla niemowlaka

Nowy pokój dla niemowlaka powinien być nie tylko ładny, ale też bardzo praktyczny, ponieważ musimy w nim pomieścić sporo nowych elementów wyposażenia, a to z koeli sprawia, że powinien być praktyczny zwłaszcza dla mamy. Tak naprawdę organizacja tej specyficznej przestrzeni wcale nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

W trakcie urządzania pokoju dla niemowlaka musimy pamiętaj o kilku niezwykle ważnych elementach, a przede wszystkim o tym, że musi on łączy w sobie kilka funkcji. I choć w pierwszej kolejności na myśl o pojawieniu się nowego maleństwa myślimy o ubrankach, ręczniczkach i wszystkich innych mniej lub bardziej potrzebnych rzeczach, to powinniśmy najpierw wybrać funkcjonalne meble do pokoju niemowlaka. To one bowiem decydują o funkcjonalności i łatwości poruszania się w danym pomieszczeniu.

Najlepsze, bezpieczne meble do pokoju niemowlaka

Kiedy myślimy o zakupie mebli do pokoju niemowlaka, często kierujemy się ich wyglądem, kolorem i tym czy aranżacyjnie będą pasować do danego pomieszczenia. Jednak przede wszystkim musimy kupić takie meble, które będą dla dzieci bezpieczne.

W przypadku niemowlaków aranżacja pokoju jest łatwiejsza, ponieważ na początku potrzebujemy łóżeczko, które z założenia producentów spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Tu warto sprawdzić, czy oferowane łóżeczka mają regulowaną wysokość posłania, ponieważ to znacznie ułatwia przewijanie, wkładanie i wyjmowanie dziecka, a co więcej takie łóżeczko „rośnie z dzieckiem”. I tak materac, który będzie zamontowany wyżej, zapewni nam wygodniejszy dostęp do dziecka, z kolei niższy poziom okaże się bezpieczniejszy, kiedy dziecko podrośnie. Warto też zwrócić uwagę, czy w danym łóżeczku mamy możliwość zdemontowania jednego boku lub wyjęcia kilku szczebelków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *