Pokój dla dziecka – oaza bezpieczeństwa i radości

Naukowcy są zgodni w twierdzeniu, że wnętrze w jakim dziecko przebywa wpływa na jego rozwój. W związku z tym niezmiernie ważne jest, żeby zadbać o to, by smyk czuł się w swoim pokoju bezpiecznie, radośnie, beztrosko – po prostu dobrze. Kolorowe meble, miękkie dywany i tapety dla dzieci od Trilli.pl na ścianach pomogą osiągnąć ten efekt.

Kolorowa oaza

tapety dla dzieciMebelki powinny być przystosowane do potrzeb dziecka – mieć odpowiedni rozmiar (kilkulatek nie usiądzie przy dużym biurku, potrzebuje małego stoliczka), spełniać odpowiednie funkcje (szafki oraz półki na zabawki i książki powinny być w zasięgu malucha), dobrze, jeśli będą w jasnych, pastelowych kolorach.

Ściany można pomalować farbą w dowolnym kolorze lub zostawić ściany białe i np. dodać kolorowe akcenty za pomocą dziecięcych tapet. Producenci tapet dla najmłodszych dbają o to, żeby wprowadzały one do wnętrza dobry humor, poruszały wyobraźnię, a także były spełnieniem dziecięcych marzeń. Aby tak się stało, warto pozwolić maluchowi samodzielnie wskazać wymarzony wzór – być może będą to księżniczki, może rycerze i smoki, a może ulubieni bohaterowie z bajek? Jeśli tapeta nie ma przedstawiać konkretnego obiektu, dostępne są też takie, na których znajdują się motywy geometryczne czy rozmaite esy-floresy. Kolorystyka (barwy bardziej nasycone lub stonowane pastele) jest bardzo bogata. Ciekawym pomysłem są tapety do samodzielnego kolorowania, które posłużą za nadzwyczajnych rozmiarów kolorowankę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *