Przewijak czy przewijaki na komodę do pokoju dziecka: co jest lepsze?

Niemowlęta robią właściwie cztery rzeczy; jedzą, śpią, płaczą i się załatwiają. Noworodek może z łatwością przejść przez 10 pieluch dziennie, a wygodne miejsce do ich zmiany jest darem niebios dla pleców rodziców. Tkwienie w zgięciu w połowie drogi bywa niezwykle uciążliwe. Jeśli chodzi o zmianę pieluch dziecka, można wziąć pod uwagę kilka opcji. Dwa najpopularniejsze to klasyczny przewijak lub zwykła komoda z przewijakiem na górze.

Czy miejsce do przewijania jest ważne?

Główne różnice między przewijakami wolnostojącymi a przewijakami na komodę to układ przechowywania i konstrukcja górnej powierzchni. Stoły do przewijania często zawierają łatwo dostępne miejsca do przechowywania niezbędnych artykułów dla niemowląt, takich jak dodatkowe pieluchy, krem, chusteczki i dodatkowe ubrania na zmianę w zasięgu ręki. Z drugiej strony, komody zwykle mają zwykłe szuflady – mogą pomieścić wszystkie te same rzeczy, ale zamiast tego można ich użyć na pozostałe ubrania ubrania.

Przewijaki mają u góry podwyższone krawędzie, do których można włożyć podkładkę, aby dziecko było otoczone co najmniej z trzech stron, co zapobiega staczaniu się ze stołu. Niektóre przewijaki mają nawet paski do przytrzymywania dziecka na miejscu. Komody są zwykle po prostu płaskie na górze, a podkładka znajduje się bezpośrednio na górze bez mocno podniesionych krawędzi.

W większości przypadków przewijaki na komodę lepiej nadają się do zmiany pieluch. Jeśli jednak preferowana jest komoda w pokoju dziecinnym i brakuje miejsca, prawdopodobnie nie będzie konieczny osobny zakup.

Przewijaki na komodę

Jeżeli pokój dziecka jest już umeblowany, a jedyne co zostało pominięte to przewijak – nic straconego. Można kupić przewijak na komodę, który umieszcza się na jej wierzchu oraz dodatkowo koszyk na pieluchy oraz inne akcesoria. Większość ubranek i dodatków można przechowywać tradycyjnie w komodzie. Komody mogą działać jako efektowne przewijaki, należy wziąć pod uwagę tylko kilka drobiazgów.

Komody (z przewijakami na górze) oferują miejsce do przechowywania, płaską powierzchnię, a wiele z nich ma optymalną wysokość. Komody mogą mieć wiele podobieństw do zwykłych przewijaków, więc dodając przewijak na górze, można praktycznie zmienić każdą komodę w miejsce do zmiany pieluchy dziecka.

Komody są dostępne w różnych stylach i wykończeniach, więc można łatwo znaleźć taki, który będzie pasował do wystroju pokoju dziecięcego. Można nawet zdecydować się na dodanie niektórych funkcji do komody, aby była wygodniejsza. Przykładowo jest możliwość dodania wieszaka na ręczniki z boku komody, aby zawiesić wiszący uchwyt na pieluchy, lub można dodać kosze do przechowywania z boku, aby umieścić takie rzeczy, jak chusteczki i pieluchy, aby łatwiej je było chwycić (i nie zabierać miejsca w górnych szufladach).

Główną zaletą przewijaków na komody jest zapewnienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania w pokoju dziecięcym, bez zajmowania dodatkowego miejsca. Przewijaki na komodę również mogą mieć dobrze wyprofilowane krawędzie co zabezpieczy dziecko podczas przewijania.