Rowerek dziecięcy – etap rozwoju motoryki dziecka

Nauka jazdy na rowerze to etap, który przychodzi w momencie, kiedy dziecko pewnie i stabilnie chodzi. Każdy mały człowiek zaczyna przygodę z pojazdami od rowerka.

Jaki rowerek wybrać dla małego dziecka?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu zależy przede wszystkim od wieku dziecka.

rowery dziecięce

Rowerki dla dzieci od 1 roku życia to najchętniej kupowane rowerki biegowe, które napędzane są siłą mięśni nóg. Są świetne do nauki utrzymywania równowagi i są bezpieczne, ponieważ zapewniają w razie potrzeby bezpośredni kontakt z podłożem.

Rowerki dla starszych dzieci

Najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci to takie, które mają dokręcane boczne kółka, przez co mogą służyć przez kilka lat. Dostępne są również trójkołowce typowe, które na tylnej osi posiadają dwa koła zamontowane na stałe. Takie rowerki mogą być dodatkowo wyposażone w koszyk z tyłu do przewożenia drobiazgów lub dodatkowy daszek ochronny oraz długa rączkę, za którą można rowerek prowadzić.

Etap nauki jazdy na rowerze przechodzi każde dziecko i dlatego warto zastanowić się, jaki rowerek wybrać dla małego dziecka, aby był odpowiednio dostosowany i bezpieczny, aby sprawiał radość z zabawy na świeżym powietrzu oraz rozwijał motorykę i równowagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *