Stroje karnawałowe dla dzieci – zabawa na ludowo

przebrania dla dzieci

Poznawanie kultury własnego regionu jest niezwykle istotne. Ważne jest również pielęgnowanie zwyczajów i gwary danego regionu, a także poznawanie innych. Dziecięca zabawa karnawałowa może odbywać się w folkowym klimacie.

Stroje karnawałowe dla dzieci – poznanie własnej i innej kultury

Dzieci na zabawę karnawałową w folkowym stylu mogą wybierać przeróżne stroje karnawałowe dla dzieci ze sklepu online(np. takie) : Krakowianki i Krakowiaka, Łowiczanki i Łowiczanina, Ślązaczki i Ślązaka, bądź też Góralki i Górala. Na takiej zabawie dzieci mogą poznać tradycyjne tańce i figury taneczne pochodzące z różnych regionów, jak krakowiak czy hołubce. Taka forma zabawy będzie dla nich niezwykle atrakcyjna. Tańce mogą odbywać się w rytmach tradycyjnej muzyki folkowej z różnych regionów, a także współczesnych utworów muzyki rozrywkowej o odpowiednim dla danego tańca metrum.

Nauka poszanowania innej kultury

Zanim zacznie się akceptować obce kultury, warto zacząć od akceptacji regionalizmów i obyczajów różnych regionów Polski. Dzieci w czasie zabawy mogą grać w gry językowe, które pozwolą im poznać gwarę różnych regionów Polski. Zabawy również mogą być zaczerpnięte z regionalnej kultury. Wszystko to sprzyja wszechstronnemu rozwojowi społecznemu dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym, tolerancji i poszanowania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ubranka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *