Stylowe wianki komunijne – co warto wiedzieć?

wianek komunijny

Wyjątkowe okazje wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego wagę uroczystości podkreśla się zazwyczaj eleganckim ubiorem. Nie inaczej jest w przypadku Pierwszej Komunii Świętej, czyli jednego z najbardziej doniosłych dni w życiu najmłodszych. Dziewczynki na tę okazję mają do dyspozycji nie tylko białe sukienki i buty. By stworzyć prawdziwie odświętną stylizację, niezbędne są również stylowe dodatki, w tym komunijny wianek. Co warto wiedzieć o tych dziewczęcych ozdobach do włosów?

Przepiękne różyczki i polne kwiaty

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, która wymaga odpowiedniego stroju. Doskonałym uzupełnieniem świątecznych sukienek i starannie wykonanych fryzur doskonale są wianki komunijne. Nie tylko pięknie prezentują się one na włosach, ale i stanowią tradycyjny dodatek do stroju.

Wybierając wianek komunijny, warto dopasować go zarówno do sukienki, jak i uczesania dziewczynki. Dużym zainteresowaniem cieszą się ozdoby utrzymane w jednolitej, białej tonacji, nie brak jednak również modeli, w których użyto kolorowych akcentów, przywodzących na myśl róże lub polne kwiaty, które można zamówić na stronie https://myprincess.pl/kategoria/wianki. Warto również pamiętać, że wiązanki wykonane z żywych kwiatów wyglądają zjawiskowo, są jednak bardzo nietrwałe. Dlatego kupując wianek na komunię, wiele rodziców decyduje się na zakup wysokiej jakości ozdób, często ręcznie robionych, które do złudzenia przypominają te plecione ze świeżych roślin.

Jak dobrać wianek komunijny do sukienki?

wianek komunijny

By uzyskać elegancki, a zarazem stylowy efekt, warto dopasować odświętny wianek do sukienki. Wiele szkół decyduje się na jednolite stroje, często o kroju przypominającym kościelną albę. Z tego typu kreacją pięknie komponować będzie się naturalnie wyglądająca ozdoba z dużą ilością zielonych elementów. Ciekawym rozwiązaniem może być też wianek komunijny wykonany z kolorowych kwiatów. Z kolei sukienki o nieco bardziej odświętnym fasonie doskonale uzupełnią wianki z różyczkami bądź tiulowymi ozdobami. Trzeba również pamiętać, że dobre samopoczucie przekłada się na piękny wygląd, warto więc upewnić się, że ozdoba pewnie trzyma się na włosach małej elegantki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: dla dzieci