W czym przechowywać dziecięce zabawki?

kosz na zabawki motyl

Przechowywanie dziecięcych zabawek to temat rzeka. Mają one wyjątkową właściwość do wychodzenia niemal z każdego kąta. Świetnie przekonani są o tym zwłaszcza ci rodzice, którzy z uwagi na niewielki metraż mieszkania muszą dzielić przestrzeń razem z maluchem. W jaki sposób zapanować na wszechobecnym chaosem, nie odbierając przy tym dziecku radości z zabawy?

Organizacja przestrzeni

Przy małym metrażu mieszkania i ograniczonej przestrzeni niezmiernie ważną rolę odgrywa doskonała organizacja. I wcale nie chodzi o to, aby upchać w mieszkaniu jak najwięcej mebli z tajemnymi skrytkami. Kluczem jest jak zawsze równowaga. Pomocny może być dziecięcy i kolorowy  kosz na zabawki. Obojętne czy będzie on wykonany z materiału czy z plastiku. Jeżeli tylko będzie odpowiednio pojemny, to z pewnością będzie świetnie spełniał swoją funkcję. Warto przemyśleć, czy lepszy będzie jeden duży kosz czy kilka mniejszych.

Regularne sprzątanie

Ważne jest to, aby od wczesnego dzieciństwa uczyć swoją pociechę utrzymywania porządku. Kluczową rolę odgrywa przy tym dyscyplina. Nie można pozwalać dziecku na odpuszczanie sprzątania po zabawie, na to że zrobi to później. Jeżeli będziemy dziecko przyzwyczajać do takiej postawy, to nie można się będzie dziwić, że im będzie starsze, tym częściej będzie odkładało sprzątanie na przysłowiowe później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *