Wybór łóżeczka dla niemowlaka

łóżeczko niemowlęce Bobomio

Mogłoby się wydawać, że wybór łóżeczka dla niemowlaka to bardzo prosta sprawa – w końcu w sklepach z artykułami dziecięcymi jest ogromny wybór różnorodnych produktów. Swoisty paradoks polega jednak na tym, że im większy jest wybór, tym trudniej podjąć decyzję, zwłaszcza jeżeli z różnych źródeł dobiegają sprzeczne informacje na temat tego, co dla dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem.

Łóżeczko drewniane czy turystyczne?

Można się pokusić o stwierdzenie, że najlepszym wyborem będzie zakup łóżeczka drewnianego. Owszem, solidna konstrukcja zapewnia stabilność łóżeczka i zapobiega jego ewentualnemu przewróceniu. Jednak w przypadku osób, które często podróżują i muszą ze sobą wozić cały dobytek małego człowieka, lepszym wyjściem będzie turystyczne łóżeczko dla niemowlaka.

Regulowane czy nie?

W tym przypadku wszystko zależy od możliwości finansowych rodziców. Im więcej funkcji posiada łóżeczko, tym więcej pieniędzy trzeba będzie wydać na jego zakup. Regulowane łóżeczka dla niemowląt mają tę zaletę, że mogą służyć także i starszym dzieciom. Gdy maluch trochę podrośnie regulacja wysokości pozwala na obniżenie poziomu spania. Niektóre modele posiadają również możliwość zamiany dziecięcego łóżeczka w niewielką sofę, na której wygodnie wysypiać się może nawet kilkuletnie dziecko. Za łóżeczko, które posłuży długie lata, trzeba jednak sporo zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *