Wygodne i komfortowe kapcie dla dzieci podstawą komfortu chodzenia w domu

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że zarówno ortopedzi jak i pediatrzy prezentują czasami dwa skrajne stanowiska względem dziecięcym kapci – jedni mówią, że kapcie dziecięce są niezbędne do chodzenia w domu, inni z klei uważają, że wystarczą skarpetki z antypoślizgową podeszwą.

Kapcie dziecięce – kiedy kupić maluchowi?

Odpowiedź wydaje się dość oczywista – kapcie dziecięce powinny być noszone przez dzieci dopiero wtedy, kiedy maluchy już dobrze opanują samodzielne poruszanie się i stawianie kroków. Jeśli chodzi o konkretny czas to wielu specjalistów podaje, że powinno się to odbyć mniej więcej od dwóch do czterech miesięcy po pierwszym kroku w zależności od tego, jak szybko dziecko robi postępy. Kapcie jednak nie powinny być noszone cały czas, ponieważ stopa malucha również powinna oddychać i odpoczywać od butów.

Kapcie dziecięce – czym powinny się charakteryzować?

Kapcie dla maluchów muszą spełniać surowo określone normy, aby mogły zostać dopuszczone do sprzedaży dla dzieci. Takie obuwie zabezpiecza wówczas prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie dziecięcej stopy. Należy zwrócić szczególną uwagę na grubość i sztywność podeszwy, która powinna ułatwiać chodzenie i bieganie, a nie blokować malucha. Ponadto polega się kupowanie tych modeli, które wyposażone są w sznurówki zamiast rzepów, ponieważ można je lepiej dopasować do dziecięcej stopy. Kapcie dziecięce muszą koniecznie zostać wyposażone w zapiętek, a także mieć dość szeroki czubek, aby maluch miał wystarczająco dużo miejsca na paluszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *