Wygodne śpiochy dla małego dziecka

spiochy

Kompletowanie wyprawki dla dziecka, które już niedługo pojawi się na świecie, warto rozpocząć ok. trzy miesiące przed spodziewaną datą narodzin. Dorośli, którzy już niedługo zostaną dumnymi rodzicami urokliwego berbecia przyznają, że w takiej wyprawce znaleźć się muszą śpiochy. Ile ich kupić? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu garderoby?

Ubranie do spania

Nowo narodzone maluszki nie będą nosić od razu pełnoprawnych piżam. W przypadku człowieka o tak niewielkich rozmiarach ten element garderoby nie będzie się dobrze sprawdzał. Lepiej wybrać śpiochy (dostępne na Pinokio), które nie tylko są zdecydowanie wygodniejsze, ale także praktyczniejsze. Na sam początek nie warto wybierać wielkiej ilości śpiochów. Pięć w rozmiarze 56 (przeważający rozmiar dla nowo narodzonych dzieci) wystarczy. Nawet jeżeli dziecko ubrudzi jeden, zawsze będą inne na zastępstwo, a poprzednie mama lub tata zdążą wyprać, zanim ubrudzą się kolejne.

Śpiochy i zatrzaski

Doświadczeni rodzice doskonale wiedzą, że najlepszy śpioch to ten, który posiada zatrzaski. Są one bardzo funkcjonalne, jeżeli chodzi o przebranie dziecka — również, jeżeli to śpi. Zatrzaski powinny znajdować się w kroku, a także na ramionkach. Może i guziki wydają się równie funkcjonalne, ale nie w przypadku, kiedy chodzi o szybkie przebranie malucha. Najlepiej sprawdzają się zatrzaski, a także rzep. Na guziki przyjdzie jeszcze czas, kiedy maluch podrośnie i będzie nosił eleganckie koszule lub równie efektywne sukienki, a także inne elementy garderoby.